Osuszanie budynków po zalaniu, ścian - Rzeszów, Podkarpacie

Niezakręcony kran, uszkodzenie rury wodociągowej czy nieuwaga sąsiada to tylko kilka z wielu przykładów przyczyn zalewania mieszkań. Oczywiście nie można zapominać o powodziach, które stanowią zagrożenie dla mieszkańców wielu regionów naszego kraju. Przyczyną zalania mogą być również intensywne opady deszczu, a na te jesteśmy narażeni wszyscy, niezależnie od miejsca, w którym żyjemy. Woda dostająca się do posadzki i ścian to problem, z którym trudno poradzić sobie na własną rękę. Jego zbagatelizowanie w bardzo szybkim czasie doprowadzi do niszczenia murów oraz pojawiania się grzybów i pleśni.

W takich sytuacjach wystarczy jednak skontaktować się z naszą firmą z Sanoka. Mamy specjalistyczne urządzenia do szybkiego i praktycznie bezinwazyjnego pozbywania się wilgoci z różnych budynków, w tym mieszkań, domów jednorodzinnych czy garaży. Ekspresowo reagujemy na każde zgłoszenie, przeprowadzamy kompleksową analizę sytuacji i dopasujemy metody działania oraz sprzęt do konkretnego przypadku.

Ozonowanie pomieszczeń

Budynek po zalaniu, powodzi lub po prostu długotrwale zawilgocony szybko staje się siedliskiem grzybów oraz pleśni. Porastają one ściany, podłogi i sufity w pomieszczeniach, będąc nie tylko problemem natury estetycznej. Ich rozrost stopniowo niszczy strukturę murów, a do tego nasyca powietrze w pomieszczeniu groźnymi dla zdrowia związkami chemicznymi. Jego fizyczne usunięcie, z użyciem specjalnych środków i ewentualnym skuciem niektórych ścian, to często za mało. Klientom zlecającym naszej firmie odgrzybianie pomieszczeń w Sanoku najczęściej zalecamy dodatkowe ozonowanie. Dzięki niemu można cieszyć się idealną sterylnością wnętrza.

Znany na pewno każdemu ozon jest alotropową odmianą tlenu zbudowaną z 3 cząsteczek tego pierwiastka. Po wypuszczeniu do atmosfery gaz ten zaczyna się rozpadać. Cząsteczki tlenu wiążą się z różnymi związkami chemicznymi, czego efektem jest ich całkowita neutralizacja. Ozonowanie pozostawia dzięki temu pomieszczenia sterylnie czystymi, usuwając oczywiście pleśnie bezpośrednio z powierzchni murów. Metoda ta odświeża wnętrza, oczyszczając nie tylko samo powietrze, ale także neutralizując nieprzyjemny zapach wszystkich rzeczy znajdujących się w środku (na przykład tapicerowanych mebli).

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do realizacji tego typu zadań, ale pomimo tego świadczymy swoje usługi na terenie Sanoka i okolic w przystępnych cenach. Możemy zająć się ozonowaniem zarówno pojedynczych pomieszczeń, jak i całych budynków. Zdezynfekujemy wnętrza domów jednorodzinnych, budynków firmowych, użyteczności publicznej i wiele więcej. Dzięki tej usłudze można mieć przede wszystkim pewność, że powietrze w budynku jest w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka, w tym dzieci, które znajdują się w największej grupie ryzyka.

Nasi pracownicy czekają na zgłoszenia od Państwa. Na każde z nich reagujemy ekspresowo, w możliwie najkrótszym czasie zjawiając się na miejscu i od razu zabierając się do pracy. Zespół doświadczonych pracowników zadba o rzetelną i profesjonalną realizację zlecenia.

Osuszanie murów

Wilgoć w strukturze murów może w bardzo krótkim czasie doprowadzić do wielu uszkodzeń. Choć nie zawsze widać je bezpośrednio z zewnątrz, to jednak konstrukcja traci swoją stabilność, zaczyna się kruszyć i zagrażać mieszkańcom budynku. W naszym warunkach klimatycznych naturalne suszenie muru w większości przypadków jest niemożliwe. Jeśli do zalania mieszkania dojdzie w okresie letnim, kiedy przed dłuższy czas utrzymują się upały, otwarcie okien i wietrzenie może rozwiązać problem, choć szansa na powodzenie jest niewielka.

Najczęściej nie obejdzie się bez dodatkowego wsparcia. Nasza firma z Sanoka wykonuje suszenie murów budynków po zalaniu metodą kondensacyjną. Jest ona bezinwazyjna, tania i naprawdę skuteczna. Specjalistyczne maszyny na bieżąco usuwają wilgoć z powietrza, zwiększając tym samym efektywność naturalnego parowania wody z murów.  Obecność suchego powietrza dodatkowo przyspiesza ten proces.

Osuszanie ścian - Rzeszów, Podkarpacie

Nadmierne zawilgocenie ścian budynku lub mieszkania niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Początkowo widzimy tylko mokre plamy, na których powierzchni po pewnym czasie zacznie odchodzić farba, puści klej do tapet lub wypaczy się boazeria. Jeśli problem nie zostanie szybko zażegnany, zamoczona ściana stworzy idealne środowisko do rozwoju groźnych dla zdrowia ludzi grzybów i pleśni.

W przypadku mokrych ścian stosujemy taką samą metodę jak po zalaniu murów mieszkania. Technika kondensacyjna wykazuje się dużą skutecznością. Dysponujemy oczywiście odpowiednimi urządzeniami, które bez problemu dopasujemy do konkretnego przypadku.

Osuszanie posadzki

Niewątpliwie największym problemem po zalaniu budynku jest obecność wody bezpośrednio pod powierzchnią posadzki. Wnika ona głęboko poniżej stropów, nierzadko osadzając się w różnych materiałach izolacyjnych, skąd nie może się już wydostać. Zawilgoceń tego typu często nie widać na pierwszy rzut oka. Dopiero po pewnym czasie uszkodzeniu ulega pokrycie podłogowe oraz pojawiają się mokre plamy na ścianach tuż przy posadzce.

W takich sytuacjach idealnie sprawdza się suszenie podposadzkowe. Choć jest to metoda w pewnym stopniu inwazyjna, to jednak nie wymaga kompletnego zrywania podłogi. Specjalna maszyna wtłacza pod posadzkę gorące powietrze. Nasi pracownicy nawiercają więc otwory w odpowiednich miejscach i wprowadzają do nich wężyki. Urządzenie wymusza parowanie wody, która zaczyna unosić się nad podłogą.

Osuszanie garażu

Poważne zalanie garażu to nieprzyjemny problem, z którym właściciele budynków zgłaszają się do nas bardzo regularnie. Nierzadko pomieszczenia te znajdują się bezpośrednio pod budynkiem, przez co w czasie powodzi czy intensywnych opadów deszczu garaże zalewane są jako pierwsze. W takich przypadkach musimy działać kompleksowo, wykonując suszenie metodą podposadzkową oraz kondensacyjną. Maszyny wprowadzają gorące powietrze pod posadzkę i intensyfikują parowanie wilgoci, która następnie odbierana jest z powietrza przez kolejne urządzenia.

Mamy wieloletnie doświadczenie w realizacji tego typu zadań, dlatego możemy pochwalić się dużą skutecznością działania. Suszenie garażu po zalaniu wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń. Często są to pomieszczenia ze słabą wentylacją i z niewielkimi oknami, z których praktycznie nie da się usunąć wilgoci w sposób naturalny.

Osuszanie mieszkań

Oczywiście oferujemy swoim Klientom z Sanoka i okolic pomoc nie tylko w przypadku drobnego zalania muru, ściany lub garażu po awarii rury wodociągowej czy po większych opadach deszczu. Wykonujemy również kompleksowe suszenie mieszkań, między innymi po powodzi. Nasi doświadczeni pracownicy indywidualnie analizują każdy przypadek. Na podstawie zebranych informacji dobieramy ilość potrzebnych urządzeń, jak również odpowiednio konfigurujemy ich moc.

W przypadku zalania całych mieszkań polecamy dodatkowo przeprowadzenie odgrzybiania metodą ozonowania. Wilgoć na tak dużej powierzchni prawie na pewno skończy się rozrostem grzybów i pleśni. Tworzą one nieestetyczne plamy na murach i ścianach, ale przede wszystkim zatruwają powietrze w budynku. Długotrwałe wdychanie prowadzi do rozwoju groźnych chorób układu oddechowego.

Osuszanie budynków Rzeszów

Nie skupiamy się wyłącznie na mieszkaniach w Sanoku. Naszą ofertę kierujemy również do właścicieli całych budynków w województwie podkarpackim, zarówno prywatnych, jak i związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Podejmiemy się każdego, najtrudniejszego nawet zadania, skutecznie usuwając całą wodę zalegającą w murach, posadzkach, garażach czy piwnicach.

Jeśli zmagają się Państwo z wilgocią w murach budynku po zalaniu, wystarczy zgłosić się do nas. Odwlekanie procesu kompleksowego suszenia lub zdanie się na naturalne odparowanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Woda niszczy wewnętrzne struktury murów, posadzki i ścian w zastraszająco szybkim tempie. Brak reakcji w krótkim czasie może doprowadzić nawet do konieczności zburzenia mocno murszejącej konstrukcji. Działając na terenie Sanoka i okolic, zareagujemy ekspresowo na każde zgłoszenie. Wilgoć w garażu, piwnicy, mieszkaniu czy w całym budynku – to nie ma znaczenia! Poradzimy sobie z każdym przypadkiem.

Osuszanie budynków Rzeszów

Dokumenty dla towarzystw ubezpieczeniowych

Dla naszych klientów przygotowujemy dokumenty na podstawie który towarzystwa ubezpieczeniowe dokonują zwrotu kosztów osuszania.

Dowóz i instalacja

W naszej ofercie znajduje się również dowóz i instalacja sprzętu.

Kontakt